Hash War: Mystery Miner’s Empty Block Attack sprawia, że ​​nowy Blockchain ABC jest prawie bezużyteczny

Według różnych doniesień, łańcuch Bitcoin ABC pro-IFP był „atakowany” od kilku kolejnych dni. Tajemniczy górnik wydobywa ogromną liczbę kolejnych bloków, ale prawie wszystkie z nich są puste. Górnik, który nazywa siebie „Voluntarism.dev”, mówi, że operacja górnicza to grupa „starych górników” i twierdzi, że mogą bawić się w łańcuch mniejszości ABC przez lata.

„Cena wolności jest stroma”

Społeczność kryptowalut obserwowała następstwa niedawnego rozwidlenia łańcucha bloków, w wyniku którego węzeł The News Spy rozwidlił się na swój własny łańcuch bloków. Sieć Bitcoin ABC jest nadal bez nazwy i bez marki, a token jest często określany jako „ABC”, „BCHA” lub „BAB”.

W zeszłym tygodniu news.Bitcoin.com donosił o ukrywającym się górniku, który wydobywał dużą liczbę kolejnych pustych bloków. Ponieważ bloki były puste od tak dawna, trudno było komukolwiek wysłać transakcję w łańcuchu ABC i uzyskać potwierdzenie transakcji w odpowiednim czasie.

Hash War: Mystery Miner’s Empty Block Attack sprawia, że ​​nowy Blockchain ABC jest prawie bezużyteczny

Zakłada się, że operator tajemniczego basenu wydobywczego Voluntarism.dev kontroluje 90% hashratu sieci ABC w sobotę 28 listopada 2020 r.

Od czasu raportu naszego redakcji tajemniczy górnik przedstawił grupę na Twitterze pod nazwą Voluntarism.dev i za pośrednictwem komunikatów o parametrach coinbase za każdym razem, gdy pula znajdzie nagrodę bloku ABC. 24 listopada 2020 roku konto Voluntarism.dev na Twitterze utworzyło wiadomość z podpisem blockchain w celu weryfikacji jej legalności.

Tego samego dnia górnik napisał na Twitterze: „dobre pomysły nie wymagają siły”, a następnego dnia grupa wysłała na Twitterze wiadomość do innych górników, wskazując hashrate na łańcuch ABC. Voluntarism.dev powiedział:

Mam nadzieję, że wszyscy górnicy się z tym zgadzają: chcielibyśmy, aby 100% nagrody z bazy monet BCHA trafiło do pqnqv9lt7e5vjyp0w88zf2af0l92l8rxdgnlxww9j9.